Kąpiel borowinowa

СНПЧ А7 Чебоксары, обзоры принтеров и МФУ

Czekolada zwana jest pigułką szczęścia. Czemu zatem by się w niej nie wykąpać?

Taka słodka aromaterapia to nie tylko uczta dla zmysłów. To przede wszystkim prawdziwy rarytas dla ciała.

Głównym składnikiem kąpieli jest bogata w cynk i wapń czekolada oraz sproszkowane kakao. Oba te składniki poprawiają ukrwienie i wygładzają ciało, dzięki zawartym w nich antyoksydantom opóźniającym procesy starzenia. Zawartość kofeiny i magnezu powoduje zaś uczucie błogiego odprężenia i głębokiego relaksu. Słodka czekolada wyzwala bowiem endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Efektem działania takiego zabiegu jest wzrost elastyczności skóry oraz odzyskanie przez nią zdrowego kolorytu. Do tego nawet wiele godzin po czekoladowej kąpieli ciało przyjemnie pachnie, a efekt nawilżenia utrzymuje się nawet kilka dni.

Właściwości kosmetyczne torfu doceniała już Kleopatra, a właściwości lecznicze były dobrze znane starożytnym Grekom. Obecnie stosuje się wyłącznie torfy lecznicze, zwane borowinami lub peloidami. 

Borowiny bogate są w bituminy, pektyny, celulozę, kwasy huminowe, fulwokwasy, ligniny oraz fitohormony i inne związki wykazujące aktywność biologiczną. Substancje nieorganiczne to głównie makro- i mikroelementy.

Wskazana jest:

  • w ogólnych zabiegach pielęgnacyjnych ciała,
  • w kuracjach antycellulitowych,
  • przy niedomaganiach narządów ruchu,
  • jako uzupełnienie leczenia chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych,

Borowina nie tylko leczy, ale również wspaniale pielęgnuje skórę.  Przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry i zapewnia zachowanie pięknego wyglądu na długie lata. Borowina w zabiegach modelujących sylwetkę, likwidujących cellulit oraz rozstępy ma zasadnicze znaczenie odtoksyczniania tkanek objętych cellulitem, a co za tym idzie znacznemu zmniejszeniu skórki pomarańczowej oraz utracie centymetrów poprzez przyspieszenie metabolizmu komórkowego.  Poprawia jędrność skóry, która staje się napięta i gładka.

 

banknotes-48Cena kąpieli: 60 PLN

borow

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbeac9 #140f10441 #020613191828